24.1 C
Brno
Středa, 17 července, 2024

Pandemický stres ruinuje Američanům intimní život

2
I když mnoho párů mělo v karanténě pravděpodobně dost času na intimní rozpustilosti, nová studie zjistila, že většina lidí na ně prostě neměla náladu.

Pravda, jih 13.04.2021 09:00 sex, pár, vášeň, láska, hádka, problémy
Stres tlumí během pandemie koronavirus sexuální apetit.
Šestapadesát procent Američanů připouští, že jejich obavy o stav světa měly v minulém roce negativní vliv na jejich sexuální život.

Zhruba stejný počet (55%) dodává, že stres vyvolaný prací nebo hledáním zaměstnání tlumil během pandemie koronavirus jejich sexuální apetit. Průzkum mezi 2000 Američany, kteří jsou sexuálně aktivní, ať už žijí sami nebo s partnerem, odhaluje negativní vlivy, které měl rok 2020 na sexuální uspokojení. Z těch, kteří hlásili negativní vliv v důsledku úzkosti, téměř šest z deseti měli loni sex méně často.

Průzkum, který provedla agentura OnePoll, zkoumal také úzkost respondentů z výkonu, pokud jde o sex. Za poslední rok se šest z deseti Američanů cítilo během sexu příliš „ve svých hlavách“ – a to ne dobrým způsobem.

Pause0% VolumeAd
Šestapadesát procent účastníků uvedlo, že zažívá úzkost ze sexuálního výkonu nebo obavy, že jejich sexuální výkonnost nemusí odpovídat přáním, potřebám nebo očekáváním jejich partnerů. Téměř tři ze čtyř (73%), kteří s tím mají zkušenost, tvrdí, že to častěji pociťují od začátku pandemie.

Pro tři čtvrtiny všech respondentů je tato otázka naléhavá. Říkají, že je pro ně „mimořádné“ nebo „velmi“ důležité, aby překonali svou sexuální úzkost.

„Zvýšený stres ovlivňuje náš nervový systém a naše tělo přejde do režimu bojuj, uteč nebo zamrzni. Náš nervový systém komunikuje s naším tělem, že prioritou je přežití, přičemž sex a libido ztrácejí na biologické úrovni prioritu. Úroveň stresu může mít také vliv na naši úroveň vzrušení a touhu, proto je klíčové řešit nejdříve hladinu stresu, „uvádí odbornice na sexuální zdraví Kiana Reevesovo a zdůrazňuje, že pokud jde o touhu a vzrušení, důležité je nespěchat.

Průzkum také zkoumal úroveň spokojenosti Američanů se sexuální spontánností. Sedmdesát procent ze všech respondentů si přeje, aby měli více spontánního sexu. Téměř šest z deseti respondentů uvádí, že spěchají v milostné předehře.

I když by se dalo očekávat, že páry měli během pandemie více času na experimentování, rozdíly v sexuálním uspokojení mezi muži a ženami přetrvaly. Čtyřicet dva procent mužů v průzkumu uvedlo, že dosahuje orgasmus stejně často jako jejich partnerka. Totéž bohužel řeklo pouze 21 procent žen, konstatuje server studyfinds.org.

„Každý je jedinečný, pokud jde o touhu a vzrušení, ale jedna věc je univerzální – potěšení pomáhá snižovat stres a zlepšuje celkovou pohodu. Experimentování s tím, co je pro nás příjemné a dobré, je klíčem k spokojenému sexuálnímu životu, „dodává Reevesovo s tím, že důležité je zbavit se úzkosti spojené se sexem zmírněním stresu.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality