23.7 C
Brno
Středa, 17 července, 2024

5 tipů, jak zkrotit chutě na sladké

Ať už chcete ubrat sladké ze svého běžného jídelníčku kvůli vysněné postavě nebo si přejete být v co nejlepší kondici, zkrotit chutě na sladké může být občas velký úkol. Pokud si nevíte rady a přejete si zhubnout pár kilo do plavek, přinášíme několik tipů, jak své chutě trochu mírnit.

Pravidelnost v jídle se vyplácí

Vynecháváte nějaké jídlo během dne a poté vše doháníte večer, když máte konečně volno? Nejedná se o nejlepší strategii. V případě hladu se může dostavit vyšší chuť na nezdravé potraviny, jako jsou sladké tyčinky nebo jiné kalorické bomby. Jezte proto dostatečně a vyváženě během celého dne.

Snižte denní příjem cukru

Sladkosti, slazené nápoje a potraviny s vysokým obsahem sacharidů by měly tvořit minimální část vašeho jídelníčku. Abyste odbourali chuť na sladké, je ideální překopat své zvyklosti. Místo sladkého koláče k snídani si dopřejte ovesnou kaši s pořádnou dávkou ovoce, ořechů či čekankového sirupu, který má mnohem méně kalorií než běžně používaná dochucovadla.

Dbejte na pitný režim

Velké chutě na sladké mohou vznikat dehydratací, proto myslete na dostatečný příjem tekutin. Mezi ty se neřadí sladké nápoje ani doslazované džusy, ale čistá pramenitá voda. Pokud na obyčejnou vodu nejste zvyklí, dochuťte si ji citrusy nebo jiným ovocem, případě zvolte neslazený čaj.

Alternativy potěší duši i mlsný jazýček

Jsou dny, kdy každý touží po sladkém a hledá skryté zásoby. Pokud prožíváte něco podobného, zkuste sáhnout po alternativách. Mezi ty patří sušené ovoce, kvalitní musli tyčinky, protein nebo smoothie – uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a zdravěji.

Jděte na to postupně

Byli jste zvyklí na větší množství sladkého ve vašem jídelníčku? Pak na sebe jděte pomalu, postupně snižujte množství cukru v potravinách a zahrňte do svého života větší množství potravin s nízkým glykemickým indexem – uvidíte, že vám vaše tělo poděkuje.

Závislost na cukru je vcelku běžná a bojovat proti ní je těžké, ale nikoliv nemožné. Obrňte se trpělivostí a nepolevujte ve svém úsilí – výsledky se jistě brzy dostaví.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality