23.7 C
Brno
Středa, 17 července, 2024

Jak připravit pleť na chladné počasí

S nástupem podzimu přichází čas, kdy si naše pokožka zaslouží odpočinek a regeneraci před příchodem chladné zimy. Můžeme ji v tomto procesu podpořit správnou péčí.

Letní dobrodružství, slaná mořská voda, chlorované bazény, intenzivní sluneční záření a další vlivy mohou pokožku výrazně vysušit a podráždit. Potřebujeme proto pleti dodat zpět její krásnu i živiny a připravit ji na zimu. Prvním krokem je důkladné vyčištění pleti pomocí jemného peelingu a pravidelnějšího čištění u kosmetičky nebo doma. Při ošetření obličeje párou můžeme otevřít póry a odstranit nečistoty. Následně můžeme aplikovat masku, která bude odpovídat potřebám naší pleti – ať už je to čištění, regenerace nebo hydratace. Masky velmi intenzivně dodávají do pleti látky, které potřebuje, a měly by patřit mezi základní péči. Dopřát bychom si je měli alespoň jednou za týden, stejně jako pleťový peeling.

Na podzim je pleť obvykle méně namáhaná než v létě, a tak se můžeme bez obav věnovat peelingům a čistícím gelům. Pro odlíčení make-upu je ideální používat odličovací oleje, které dokonale odstraní nečistoty a make-up, aniž by pokožku vysušily. Každý pohyb by měl být jemný, zapomeňte na drsné tření očí ve snaze odlíčit řasenku, raději věnujte čas výběru vhodného odličovacího přípravku. Večerní rutinu očisty a péče uzavřeme nočním krémem nebo sérem, což umožní pokožce regenerovat se během noci. Ráno pak nesmíme zapomenout na kvalitní denní krém, který pokožku vyživuje během celého dne.

Příprava pleti na nadcházející zimu nevyžaduje složité postupy, ale vyžaduje trochu více péče a času. Důkladné čištění, pravidelný peeling, aplikace vhodné masky a výživný krém jsou klíčovými kroky, které pomohou pleti zregenerovat se a odolat výzvám chladné sezony. Vaše pleť vám za to poděkuje.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality