-6 C
Brno
Úterý, 7 února, 2023

Dopřejte svému tělu více vitaminu k2

Naše tělesné schránky jsou dnes a denně vystavovány různé druhům nebezpečí, které mohou přicházet nejen zvenčí, ale i zevnitř. Proto je dobré se chránit, což mimo jiné můžete zvládnout pomocí dostatečného doplňování vitamínů.

Mezi ty méně známé, avšak pořád velice důležité, patří i vitamín k2. Není potřeba se spoléhat pouze na pestrou stravu. Dostat ho do těla můžete i pomocí speciálních přípravků.

Působí hlavně na vápník

Vitamin k2 je zajímavý hlavně díky tomu, že se výrazným způsobem podílí na metabolismu vápníku. Vápník je vysoce důležitý prvek, ze kterého se skládá celá naše kostra. Když ho budete mít nedostatek či nebude fungovat podle předpokladů, může dojít ke zhoršení kvality kostí a tím pádem i možnému zranění.

Vápník se však může podílet i na ucpávání žil a tepen. I proto je nezbytné mít dostatečné množství vitaminu k2, jelikož ten dokáže zabránit usazování se vápníku tam kde nemá, a tím pozitivním způsobem ovlivňovat průtok krve v těle.

Tento vitamin je možné získat i přírodní cestou, ovšem ne v kdovíjak velkém množství. Je sice obsažen v mase, mléce a třeba i ve kvašené zelenině, avšak je ho tam skutečně málo.

Pokud byste chtěli doplňovat tento vitamin pouze stravou, museli byste denně sníst hned několik kilogramů masa, případně vypít pár litrů mléka. Proto si ho většina lidí kupuje ve formě kapek, kde se nachází takřka čistý k2mk7 vitamin.

Stačí jen deset kapek

Vzhledem k tomu, že jde o docela koncentrovaný preparát, není potřeba ho využívat mnoho. Dospělému jedinci stačí denně pouze deset kapek. Vzhledem k tomu, že součástí balení je i velice praktická pipeta, dávkování je docela snadné.

Dobré je zkombinovat kapky s vitamínem d3. Vitamín d3 a k2 totiž společně přispívají ke zlepšení imunity a zároveň se podílejí i na správném fungování kosterního svalstva.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality