4.7 C
Brno
Čtvrtek, 2 února, 2023

Vaginální infekce umí výrazně potrápit všechny ženy, i ty těhotné

Je všeobecně dobře známo, že se v pochvě nachází několik druhů bakterií a kvasinek. Kyselé pH zajišťuje rovnováhu mezi patogeny a prospěšnými typy bakterií z rodu laktobacilů. Laktobacily se živí cukry, jež mění na kyselinu mléčnou. Prostředí je tak značně nehostinné pro přemnožení jiných bakterií, kvasinek a virů. Pokud se však ocitneme v situaci, kdy musíme užívat antibiotika, potká nás viróza, změníme stravu, zažijeme velký stres nebo dojde k zavlečení patogenní bakterie ze střeva, rovnováha se poruší a vaginální infekce je na světě.

Kvasinková infekce a její projevy

Není vůbec ojedinělé, že se kvasinková infekce ráda vrací. Projevuje se svěděním, zarudnutím, výtokem, který značně nepříjemně zapáchá, pochva může až bolet. Výtok může mít různé zbarvení, může být hrudkovitý. Odborně říkáme kvasinkové infekci Kandidóza a většina žen se s ní za svůj život alespoň jednou setká.

Kvasinková infekce se může projevit i zažívacími potížemi, zápachem z úst, povlakem na jazyku, případně i jako kožní infekce. Moderní medicína umí vyřešit 99 %ˇvšech případů. Spoustu léků a antimykotik v podobě gelů, globulí nebo třeba mastí můžete už koupit volně, bez lékařského předpisu, navíc v lékárně vám ochotně a erudovaně poradí. Úlevu byste měli pocítit po zahájení léčby do dvou dnů. Pokud se tak neděje, je dobré obrátit se na gynekologa. Ten by měl provést podrobnější vyšetření, test z KOH, případně kultivaci a zhodnotit, zdali se jedná skutečně o kvasinkovou infekci a přijít s postupem léčby.

Výjimkou není ani kvasinková infekce v těhotenství, kdy tělo prochází hormonální bouří. Maminky často jí spoustu sladkého, a to i po porodu, což léčbě infekce nesvědčí.

Přípravky GYNELLA® Silver Foam a Silver Caps jsou zdravotnickými prostředky, jež byly navrženy k podpoře léčby kvasinkových infekcí akutních i opakovaných.

Více na gynella.com.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality