22.4 C
Brno
Sobota, 10 června, 2023

5 tipů, jak na povánoční kila

I když jste se snažili hlídat, občas se vám možná na talíři objevilo víc cukroví a bramborového salátu, než jste zprvu plánovali. Pokud vánoční veselí zaznamenalo i vaše tělo a rutinní vážení bylo nemilosrdně upřímné, je čas přehodit výhybku ve vašem životním stylu a vrátit se do vyjetých kolejí. Jak na to?

Když předsevzetí nepomáhá

Řekli jste si, že 1.1. je ten čas, ale už druhého jste na to zapomněli? Možná jste se dostali do kolotoče předsevzetí, které se nikdy nevyplní. Nečekejte na Nový rok nebo na pondělí, které nikdy nepřijde. Klíčem k úspěchu je motivace, proto hledejte své proč, které můžete sami na sebe použít jako argument, který není možné obejít. Uvidíte, že výmluvy nebudou mít šanci.

Je dobré mít plán

Chystáte se v zápalu boje vyhodit veškeré zásoby a nahradit je zdravým jídlem nebo trávíte většinu volného času náročným tréninkem? V tom případě zastavte a jděte na to chytřeji. Dají se aktuální zásoby přidat do zdravějších receptů? Jaký je váš cíl v tréninku? Na základě odpovědí na tyto i jiné otázky si zkuste vytvořit plán, kterého se bude možné držet i ve dnech, kdy se vám do ničeho nebude chtít.

Je lepší být u zdroje

Chtěli jste jít cvičit, ale venku je sněhová kalamita, padají trakaře a mohl by do vás uhodit blesk? Naprosto chápeme. Když se vám nechce vycházet z pohodlí domova. vytvořte si podmínky pro cvičení u sebe doma. Pořídit si můžete např. všestranné vybavení bosu, činky nebo oblíbený běžecký pás, který bude k dispozici za jakéhokoliv počasí.

Procházky to jistí

Cítíte se plní a máte pocit, že nemusíte jíst minimálně čtrnáct dní? Zkuste se trochu rozhýbat. Nemusíte se vydávat rovnou na Sněžku, stačí krátké procházky v okolí – např. do oblíbeného parku nebo do lesa. Díky této aktivitě vám příjemně vytráví a místo výčitek se budete na další jídlo těšit.

Myslete dopředu

Letošní Vánoce máme teprve za sebou a vy už cítíte lehké mrazení v zádech při pomyšlení na další sezónu cukroví? V takovém případě myslete na prevenci a zkuste to příští rok jinak. Mějte přehled o snězeném cukroví, na návštěvy zkuste vzít zdravější variantu pochutin a na slavnostní stůl místo smažené ryby přidejte pečený losos. Stačí trocha cviku a přemýšlení, které můžete implementovat do svého života nejen na Vánoce.

Zdravý životní styl se dá udržet během celého roku. Díky jednoduchým krokům jej brzy zařadíte do svého života, stačí se jen držet dobře sestaveného plánu.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality