24.1 C
Brno
Středa, 17 července, 2024

Se správným pitným režimem se budeme cítit lépe

O dodržování pitného režimu jsme toho každý slyšeli již mnoho a teorii máme v malíčku. V praxi je to už ale mnohem horší, pijeme málo, nevhodné tekutiny a na našem zdraví se to projevuje. Vodní filtr nám může pitný režim zlepšit a s ním i to, jak se cítíme.

Limonády nám nesvědčí

V dřívějších dobách byla hlavním zdrojem tekutiny pro lidský organismus čistá voda, maximálně dochucená nějakým ovocem nebo lístky bylin. V moderním světě máme na výběr obrovskou škálu různých limonád, džusů a dalších slazených nápojů, které mají výbornou chuť a sáhneme tak po nich mnohem raději než po vodě. U té bývá právě chuť oním kamenem úrazu, kvůli kterému ji nepijeme, protože z ní cítíme chlor nebo má zvláštní pachuť. Dospělí i děti pak raději sáhnou po slazených limonádách, které ale obsahují mnoho cukru, konzervantů a umělých barviv. Filtry na pitnou vodu jsou řešením pro lepší chuť. Navíc ji zbaví nejen nečistot, ale i látek, které jsou pro naše tělo škodlivé, jako jsou zbytky hormonů, pesticidů, antibiotik a dalších. Voda totiž stále zůstává jednou z nejdůležitějších věcí pro naše přežití, bez tekutin nevydržíme ani několik dní.

Žízeň je znamení

Prvním varovným signálem, že má naše tělo nedostatek tekutin, je pocit žízně. Ten ale často ignorujeme, protože jsme zaneprázdnění nebo se nám zrovna nehodí shánět něco k pití. A tak následují příznaky mírné dehydratace, jako jsou bolesti hlavy, únava nebo malátnost. Často, pokud se necítíme dobře, pomůže vypít sklenici čisté vody. Tělo dostane potřebnou tekutinu a nepříjemné příznaky vymizí. Zlepšit chuť vody umí vodní filtry a můžeme si tak dopřát čistou a kvalitní vodu k pití a nesahat po slazených náhražkách. Stejný problém může být i u dětí, které odmítají to, co jim nechutná. Filtrovaná voda má skvělou chuť a některá je vhodná už pro kojence od 6 měsíců věku.

Na cesty nebo třeba do kanceláře si můžeme pořídit nádobový filtr, který zvládne přefiltrovat konvici vody již za několik minut a můžeme tak mít dobrou vodu stále po ruce, bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíme.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality