-6 C
Brno
Úterý, 7 února, 2023

Olivový olej v sobě nese plus pro zažívání i řadu dalších výhod

Jednou ho ochutnáte a nemůžete přestat. Proč také, když prospívá zdraví a není na něm žádné chyby? Tuky, které olivy obsahují, tělo jistě potěší. Jak jistě doplní každý výživový poradce, vyvážený jídelníček je velmi důležitý. Stačí lžička denně a rozdíl poznáte i na trávení. Celý proces může být brzy jednodušší, žádné nadýmání nebo bolesti břicha. Navíc, ochutnávka olivového tajemství je podobná jako u vína. Spoustu různých odstínů chuti, radost z objevování nového, symbolické putování po jednotlivých regionech. Chcete se také vydat za hranice všedních dnů?

Desítky různých receptů pro labužníky

V dnešní době platí, že když se řekne olivový olej, každému znalci jižních kuchyní v hlavě vyskočí desítky zajímavých spojení. Rizota, sýry, ale také masité pokrmy, těstovinové saláty a zelenina, mantinely zde tvoří snad jen samotná fantazie kuchaře. A není kam spěchat, pár lžiček olivové pochoutky je někdy dobré přidat až v samém závěru. Na tomto oleji můžete vařit, smažit i péct, ale dát si jej klidně jen tak s domácím chlebem. Není to báječné, když si na nedělní snídani připravíte jen samé voňavé ingredience? Inspirace je prakticky neomezená, záleží, nač máte právě chuť. Jemné, ale i silné odstíny jsou připravené dopřát vám vynikající degustaci. Máte raději výraznější chuti? Jistě, záleží na přání!

Polyfenoly jsou dnes hodně diskutované

Určitě jste o nich už někdy slyšeli. Co jsou to vlastně ony polyfenoly? Jde o látky, kterých je v olivovém oleji více než dvacítka. Proces rafinace je bohužel téměř cele likviduje, proto je extra panenská varianta vhodná nejen z pohledu chuti, ale i zdraví jako takového. Nižší riziko rozvoje různých civilizačních onemocnění, ale také hladina krevních cukrů v normě, to je jen krátký výčet bonusů, které se s polyfenoly spojují. Pokud vám nebude vadit jemná hořkost v chuti a někdy až lehce štiplavý pocit, což vždy znamená vysoký podíl těchto sloučenin, vyrazte rovným krokem směrem ke zdravému životnímu stylu!

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality